Providing you the best range of double reducer gearbox and worm reduction gear box with effective & timely delivery.
₹ 14900 / Unit Get Latest Price
| Brand | Trisons Drives |
| Usage/Application | Industrial |
| Power | 3 HP |
| Material | Cast Iron |
| Orientation | Horizontal |
| Mounting | Flange |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
We are offering a wide range of Double Reducer Gearbox to our clients.
₹ 4000 / Unit Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Trisons Drives |
| Power | 4 kW |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
We are offering a wide range of Worm Reduction Gear Box to our clients.
Manish Bhatia (CEO)
N. S. Technocrats Private Limited
133c,, Tribhovan Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India