Our product range includes a wide range of trisons stepless speed variator, tk series stepless speed variator and stepless speed variator.
₹ 9200 / Unit Get Latest Price
| Power | 0.5 kW |
| Brand | Trisons Drives |
| Phase | Single Phase |
| Material | Cast Iron |
| Packaging Type | Box |
| Voltage | 220 / 415 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Rating | S1 |
| Current | 8 A |
| Model Number | NS MVF-1 |
| Output RPM | 900 RPM |
| Input RPM | 1440 RPM |
| Sr. No | 11185-14 |
₹ 8900 / Unit Get Latest Price
| Power | 8 HP |
| Brand | Trisons Drives |
| Mounting | Foot Mounting |
| Phase | 3 Phase |
| Input Speed | 1440 RPM |
| Packaging Type | Box |
| Voltage | 415 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
₹ 5000 / Unit Get Latest Price
| Input Speed | 1400 RPM |
| Brand | Trisons Drives |
| Material | Cast Iron |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
Manish Bhatia (CEO)
N. S. Technocrats Private Limited
133c,, Tribhovan Estate, Kathwada
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India